درباره هَنداکــو

صـنایع دســـتی امـــروزی،

برآمده از کهن‌الگوهای ایرانی

در هنداکو دستسازه‌های صنایع دستی را به مثابه کالبدی می‌بینیم پذیرای روح؛ روحی که به واسطه پیشینه‌ای متشکل از خالقش و زندگی او، خاستگاه و فرهنگش، معانی و مفاهیم ظاهری اثر و داستان خلقتش در آن دمیده می‌شود و معتقدیم این روح است که به اثر اصالت می‌‌دهد. هرچند این اصالت‌ها، درک و کشفشان امری است که طی سالیان به فراموشی سپرده شده و کمتر بدان پرداخته می‌شود و همین دلیلی شد برای آفرینش هنداکو.

فروشگاه اینترنتی هنداکو با هدف ارائه نگرشی نو به صنایع دستی راه‌اندازی شده است تا علاوه بر پاسداشت تمام ارزش‌ها و ماهیت تاریخیشان، آنها را هر چه بیشتر با زندگی و مخاطب امروزی وفق دهد تا حضوری فعال‌تر و پررنگ‌تر در دنیای مدرن داشته باشند و در این راه همکاری با اسـتادکارهای خلاق این حوزه را از اولویت‌های خود می‌دانیم.

صنایع دستی شاید بیش از هر هنر دیگری با سرشت طبیعت آمیخته شده و ردپای عناصر چهارگانه را می‌توان در آثار صنایع دستی به روشنی دید؛ عناصری پاک و پاکی بخش در فرهنگ ایران زمین که با آنها ساخته و پرداخته می‌شوند.

به منظور ادای دینی کوچک به طبیعت، برآن شدیم تا نشانی از این عناصر را در برند خود داشته باشیم. در میان نمادهای بسیار عناصر چهارگانه، به گیاه شبدر رسیدیم که هر برگ آن نماد یکی از عناصر آب، باد، خاک و آتش، و همچنین گیاه نماد ایزد وهمن (بهمن) در فرهنگ ایران باستان است. ایزد اندیشه و خرد نیکو که بلندمرتبه‌ترین و اولین مخلوق اهورامزداست.

کلمه هنداکو نیز در زبان کردی، که از کهن‌ترین گویش‌های این مرز و بوم است، به معنی گیاه شبدر می‌باشد.

ما در هنداکو به سفری می‌رویم برای کشف و معرفی روح اثر و تلاش می‌کنیم تا در این راه مخاطبانمان را با خود همراه سازیم. در این سفر علاقمندان‌ به هنر با ابعاد بی‌نظیر دنیای صنایع دستی آشنا می‌شوند و نیز امکان دسترسی و خرید آثار منحصر به فرد این حیطه را خواهند داشت. ما در فروشگاه اینترنتی هنداکو بستری را برای هنرمندان گستره صنایع دستی فراهم می‌کنیم تا با اشراف به صنایع دستی سنتی، این فرهنگ ناب را رو به جلو برند و آن را هر چه بیشتر با سلیقه و نیاز امروزی همسو سازند.

0
    0
    سبد خرید
    سبد شما خالی استبازگشت به فروشگاه